ul. Ludwika Zamenhofa 18 lok. 1, Łódź +48 665 095 905

Chirurg szczękowy - Łódź

Chirurg szczękowy

W zakresie chirurgii stomatologicznej kompetencje chirurga szczękowego i chirurga stomatologa praktycznie w niczym się nie różnią. Dlatego obydwu określeń często używa się zamiennie, co prowadzi do pewnych nieporozumień. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż chirurg szczękowy to specjalista z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej, której zakres jest relatywnie szerszy od chirurgii stomatologicznej. W praktyce chirurg szczękowy może z powodzeniem przeprowadzić zabiegi będące w kompetencji chirurgia stomatologa, podczas gdy chirurg stomatolog nie może wykonywać zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.

Jakie kompetencje posiada chirurg szczękowy?

Chirurgia szczękowo-twarzowa to dziedzina medycyny koncentrująca się na leczeniu schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy oraz szyi. Do podstawowych procedur wykonywanych przez chirurgów szczękowych w gabinetach stomatologicznych zalicza się:

  • ekstrakcje,
  • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku,
  • procedury z zakresu plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową,
  • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych,
  • resekcje wierzchołka korzeni i hemisekcje,
  • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
  • zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej.

Dodatkowo chirurg szczękowy może przeprowadzać zabiegi usuwania torbieli twarzoczaszki, zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej, a także leczenia łagodnych i niektórych złośliwych nowotworów występujących w obszarze jamy ustnej. Co ważne, chirurg szczękowy może również zajmować się przypadkami z zakresu chirurgii urazowej, która obejmuje uszkodzenia tkanek miękkich, a także złamania i zwichnięcia kości, do których doszło w wyniku urazu.

Chirurg szczękowy w Gabinecie Sanacja Łódź

Pacjentów z terenu miasta Łódź i okolicznych miejscowości poszukujących wysoko wykwalifikowanego chirurga szczękowego zapraszamy do naszego gabinetu. Gabinet Stomatologiczny Sanacja Łódź współpracuje z wybitnym specjalistą z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej. Dzięki temu możemy zagwarantować Pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Zapraszamy!

MASZ PYTANIA?

Zapraszamy do kontaktu

ul. Zamenhofa 18 lok. 1, Łódź 90-510 karinka999@op.pl +48 665 095 905